banány

2. března 2017 v 16:33 | babča
Pro dobrou kondici byste měli denně sníst alespoň jeden banán.Žádný jiný druh ovoce si nezískal tolik příznivců jako právě banány: Každý z nás jich ročně sní kolem 15 kg.Jejich měkká, dužina chutná nejenom dětem­,ale také dospělým. Banány jsou ideální jako lehké, ale syté občerst­vení na cesty, nebo vydatná svačin­ka kromě toho jsou plné vitaminů,které nás udržují zdravé a fit.Minerály posiluji srdce, svaly a nervy plody zásobují naše tělo spe­ciální porcí draslíku - minerálu, který je nezbytný pro svaly a nervy a který nás chrání před po­ruchami srdečního rytmu. Lidem se slabým srdcem proto lékaři čas­to doporučují den­ně sníst alespoň je­den banán, který sám pokryje jednu čtvrtinu naší denní po­třeba draslíku. Kromě něj se v banánu nachází ještě protistresový minerál hořčík a poměrně vysoká dávka vita­mínu B oba jsou velice dobré pro silné nervy a čistou hlavu. Ve stresových situacích, kdy musíme podávat vysoký výkon, jsou právě ba­nány tou ideální svačinou! Zralé banány jsou pro tělo velice dob­ře stravitelné a jako vedlejší účinek neutralizují žaludeční kyseliny. Dí­ky tomu jsou vhodné pro lidi, které trápí lehké žaludeční bolesti. Při akutních potížích snězte v průběhu dne dva nebo tři banány, nejlépe rozmačkané a smíchané s trochou vody nebo mléka. Žlutá je barvou štěstí Máte zrovna splín? Tak snězte špet­ku dobré nálady a dopřejte si ba­nán. V banánu se ukrývá hormon serotonin, který nás probírá a vzbu­zuje obrovské pocity štěstí. Banány nadlouho nasytí a přitom se po nich netloustne. V čem je to ta­jemství? Banány nemají žádný tuk a jeden plod má asi 110 kalorií, ale zato obsahuje spoustu hodnotných sacharidů a pektin. Pektin je rostlin­ná látka, která ve spojení s vodou v žaludku hodně bobtná. Když odpo­lední kousek koláče nebo čokolády nahradíte banánem - ušetříte tím tak něco kolem 300 kalorií!
Jak banány skladovat? Nechte je rychle dozrát: Zelené ba­nány nechte dozrát v papírovém sáč­ku při pokojové teplotě. Ještě rych­leji to půjde, když k nim dáte jablko. Když ba­nány uložíte do ledničky, zvenčí sice zčernají, ale uvnitř zůstanou stále tak pevné a úžasně aromatické.
Proč je banán křivý?Plody rostou zpočátku jen dolů. Aby získaly více slunce natáčí se později ven a nahoru a tak se zakřivují .
Banány jezte jen zralé. Ve zralém stavu obsahuji asi 75% vody, zatím co obsah cukru činí 22%. Cukr je plně vytvořen pouze právě u zralých plodů. Jsou bohaté na draslík, sodík a hořčík.